در منابع اهل سنت تحریفات زیده شده که منجر به تولید یک سری روایات جعلی شده که به یک سری ازین روایات می پردازیم:

وقال : النساء شر کلهن وشر ما فیهن قلة الاستغناء عنهن 
.پیامبر ص فرمودند: زن همه اش شر است و بدتر از آن اینکه بى‌نیازى از آنها کم است.

محاضرات الأدباء ومحاورات الشعرء والبلغاء، ج2 ص 2 دارمکتبه الحیاه

لغنا أن الشافعی رأى امرأة فقال :إن النساء شیاطین خلقن لنا * نعوذ بالله من شر الشیاطین

از  شافعى چنین رسیده که زنى را دید سپس گفت : ن شیطان هایى هستند که براى ما مردان خلق شده ، خدایا ما از شر شیاطین به تو پناه مى‌بریم .

طبقات الشافعیة، ج1 ، ص298،

قرار گرفتن زن در طبقه سگ و الاغ:::

حدثنا   أبو بَکْرِ بن أبی شَیْبَةَ حدثنا إسماعیل بن عُلَیَّةَ ح قال وحدثنی   زُهَیْرُ بن حَرْبٍ 
حدثنا إسماعیل بن إبراهیم عن یُونُسَ عن حُمَیْدِ بن   هِلَالٍ عن عبد اللَّهِ بن الصَّامِتِ عن أبی ذَرٍّ قال قال رسول اللَّهِ 
  صلى الله علیه وسلم إذا قام أحدکم یُصَلِّی فإنه یَسْتُرُهُ إذا کان بین   یَدَیْهِ مِثْلُ آخِرَةِ الرَّحْلِ فإذا لم یَکُنْ بین یَدَیْهِ مِثْلُ 
  آخِرَةِ الرَّحْلِ فإنه یَقْطَعُ صَلَاتَهُ الْحِمَارُ وَالْمَرْأَةُ   وَالْکَلْبُ الْأَسْوَدُ  . 

پیامبر   ص فرمودند : زمانى که یکى از شما براى نماز ایستاد اگر  در جلویش چیزى  مثل عصا بود نمازش
 را مى‌پوشاند زمانى که بین او دستانش  امثال عصا نبود پس در این هنگام نمازش را الاغ ، زن و سگ سیاه باطل مى‌کند  . 

صحیح مسلم، ج1، ص232 کتاب الصلاه باب قدر ما یستر المصلی

حَدَّثَنَا  آدَمُ حَدَّثَنَا شُعْبَةُ عَنْ سُلَیْمَانَ التَّیْمِىِّ  قَالَ سَمِعْتُ  أَبَا عُثْمَانَ النَّهْدِىَّ عَنْ أُسَامَةَ بْنِ زَیْدٍ - 
 رضى الله  عنهما - عَنِ النَّبِىِّ - صلى الله علیه وسلم - قَالَ مَا  تَرَکْتُ  بَعْدِى فِتْنَةً أَضَرَّ عَلَى الرِّجَالِ مِنَ النِّسَاءِ »  

پیامبر ص فرمودند: پس از من براى مردان فتنه‏ اى زیان‏ انگیزتر از ن نخواهد بود  

صحیح البخاری، ج3، ص 361، ح5096 مکتبه السلفیه

همچنین عمر بن صحاک در نحوه برخورد با ن دستور به کتک کاری ن می دهد

از اشعث بن قیس نقل شده است که گفت:
ضِفْتُ عُمَرَ لَیْلَةً فلما کان فی جَوْفِ اللَّیْلِ قام إلى امْرَأَتِهِ یَضْرِبُهَا فَحَجَزْتُ بَیْنَهُمَا.
شبى مهمان عمر بودم نیمه هاى شب دیدم همسرش را کتک مى‌زند؛ 
او را از کتک زدن همسرش منع کردم. هنگامى که به بسترش برگشت گفت:
فلما أَوَى إلى فِرَاشِهِ قال لی یا أَشْعَثُ احْفَظْ عَنِّی شیئا سَمِعْتُهُ 
عن رسول اللَّهِ صلى الله علیه وسلم لَا یُسْأَلُ الرَّجُلُ فِیمَ یَضْرِبُ امْرَأَتَهُ.
اى اشعث! جمله‌اى از رسول خدا شنیده‌ام، آن را به خاطرت 
بسپار (آن جمله این است): کسى حق ندارد از مرد بپرسد که چرا همسرت را کتک مى‌زنی.
القزوینی، محمد بن یزید أبو عبدالله (متوفای275هـ)، سنن ابن ماجه، ج 1، ص 639 ح1986
، بَاب ضَرْبِ النِّسَاءِ، تحقیق محمد فؤاد عبد الباقی، ناشر: دار الفکر - بیروت؛

یا به این روایت توجه داشته باشید:

بزی که آیات قرآن عایشه را خورد!!!

ابن ماجه از علمای بزرگ اهل خلاف روایت کرده است:

✍ ۱۹٤٤- (حسن) حَدَّثَنَا أَبُو سَلَمَةَ یَحْیَى بْنُ خَلَفٍ قَالَ: حَدَّثَنَا عَبْدُ الْأَعْلَى، 
عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ إِسْحَاقَ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ أَبِی بَکْرٍ، عَنْ عَمْرَةَ، عَنْ عَائِشَةَ، وعَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ الْقَاسِمِ، 
عَنْ أَبِیهِ، عَنْ عَائِشَةَ، قَالَتْ: لَقَدْ نَزَلَتْ آیَةُ الرَّجْمِ، وَرَضَاعَةُ الْکَبِیرِ عَشْرًا، وَلَقَدْ کَانَ فِی صَحِیفَةٍ تَحْتَ سَرِیرِی،
فَلَمَّا مَاتَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ وَتَشَاغَلْنَا بِمَوْتِهِ، دَخَلَ دَاجِنٌ فَأَکَلَهَا».

عایشه گفت: آیه سنگسار و آیه رضاع کبیر (شیردادن به مردان بزرگسال) زیر تخت من بود 
ولی زمانی که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) وفات یافت و ما مشغول شدیم، بزی آمد و آن را خورد!!!

✅ البانی محدث بزرگ وهابی هم این روایت را حسن می‌داند.

سنن ابن ماجة، باب ۳۶، حدیث ۱۹۴۴، صفحه ۲۱۱، چاپ بیت الافکار الدولیة

اسکن کتاب:

مال کارگر خوردن نداره!

شاعر و نویسنده و نقاش.... ولی عاشق نه!!

حجاب و پوشش در تاریخ ایران

عَنْ ,بن ,  ,عن ,ص ,، ,الله علیه ,علیه وسلم ,آن را , http bit ,زن در

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش بازگرداندن اکانت اینستاگرام WɪɴTᴇʀ ʙᴇAʀ گزینه ارشد مدیریت محتوا شکوائیه یک متقاضی ورود به دوره دکتری بهترین هاستینگ " سوته دلان " سرگردانی سردرگم سرزمین ترافیک(بیا اینجا) www.biainja.blog.ir قابلمه